Eliminiacje do finału konkursu wokalnego Sound of Lublin

23 maja 2017 r. w klubie Silence przy ul. Radziszewskiego 8, odbyły się przesłuchania do konkursu wokalnego Sound of Lublin. Głównym organizatorem wydarzenia jest Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wspierana przez samorządy studenckie Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz studentów UMCS.

W eliminacjach wzięło udział 26 uczestników. Każdy z nich wykonał utwór, cover lub własną kompozycję. W repertuarze przeważały utwory klasyczne zarówno polskie jak i zagraniczne, m.in. Maryli Rodowicz czy Whitney Huston. Niektórzy uczestnicy wykonali własne hip-hopowe utwory.

Jury w składzie: Marek Szczodrak, Mateusz Kasiak, Mateusz Samulak, przewodniczył Roman Jaborkhel. Po burzliwych obradach, decyzją Jury do finału dostało się dziesięciu szczęśliwców:
Sara Kwiatkowska, Adrianna Grzywacz, Bogdan Travinsky, Patrycja Adamczuk, Elżbieta Redko, Kateryna Kozlova, Olha Pavlush, Krystian Szprych, Magdalena Pawlak, Olga Arusztowicz.
 

W Finale, który odbędzie się 30 maja 2017 r. weźmie udział 15 uczestników. Dziesięć osób z eliminacji, natomiast pozostała piątka zostanie wytypowana jako reprezentanci z lubelskich uczelni.

Należy zaznaczyć, że wydarzenia ma charakter Charytatywny, a biletem wstępu są SŁODYCZE, które będą zbierane przed wejściem do auli Centrum Kongresowego w Lublinie. Zgromadzone słodkości z okazji Dnia Dziecka zostaną przekazane dyrekcji domu dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy odwiedzić stronę internetową https://sol.evenea.pl/, zapisać się i pobrać darmowy bilet wstępu.