XIV Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego oraz zawody w skokach przez przeszkody

 

13 maja 2017 roku na terenach zielonych Osiedla Akademickiego „Felin” odbyły się kolejne, bo już XIV Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego oraz Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody. Dobrze przygotowany plac konkursowy, liczne nagrody ufundowane przez sponsorów dla zawodników, zadowolona publiczność, wiele hodowców i właścicieli koni oraz całe rzesze niezastąpionych wolontariuszy to główne zalety tej imprezy. 

 

 

 

 

Podczas ceremonii otwarcia zaprzęg konny, w którym zasiadali przedstawiciele władz Uczelni, poprowadził na plac konkursowy paradę finalistów Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Skokach przez Przeszkody. 

 

 

 

 

Następnie odbył się finał Mistrzostw, a po jego zakończeniu rozgrywane były kolejne konkursy o różnej skali trudności. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 40 par. W konkursie mistrzowskim wystartowało trzynastu reprezentantów lubelskiej społeczności akademickiej.

 

 

 

 

Pierwsze miejsce zdobyła Milena Kamińska z UP w Lublinie na koniu Centro – Chem.

 

Kolejne dwa miejsca zajęły: Sylwia Początek na koniu Makler II z UMCS Lublin oraz Małgorzata Gawlik na koniu Gracja z UP w Lublinie. 

 

Miło nam również poinformować, że amazonki, które zajęły dwa miejsca na podium, są również studentami kierunku hipologia i jeździectwo. 

 

 

 

 

Licznie zgromadzona publiczność poza konkursami mogła liczyć na szereg atrakcji, wśród nich m.in. pokaz psów rasowych, pokaz koni miniaturowych czy pokaz władania szablą oraz posłuszeństwa koni. Na najmłodszych czekało przygotowane przez studentów specjalne stoisko z grami, zabawami i innymi niespodziankami dla dzieci.

 

 

 

 

Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, studenci I roku II stopnia kierunku hipologia i jeździectwo oraz Katedra Hodowli i Użytkowania Koni WBNoZiB.  

 

 

 

Tekst: red., Monika Zastrzeżyńska

Fotografie: Weronika Matysek, Klaudia Siepielewska