Uczniowie na zajęciach pt. “Zaklinacz pszczół” pogłębiają wiedzę o pszczołach

28 kwietnia 2017 r. w ramach akcji „Uczeń z Indeksem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie wzięli udział w zajęciach pt. „Zaklinacz pszczół”.

 

 

 

Blisko 50-osobowa grupa uczniów poznała podstawowe zagadnienia związane z pszczołą miodną oraz murarką ogrodową, a także z bliska zobaczyli sprzęt udostępniony przez Zakład Biologii Środowiskowej i Apidologii: ul odkładowy, plastry, odymiarkę. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził  strój pszczelarski, który mogli osobiście przymierzyć. 

 

 

 

Zajęcia odbyły się w sali konferencyjnej w budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a dzięki wsparciu i patronatowi Dziekana Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, prof. dr hab. Joanny Barłowskiej, uczniowie na zakończenie zajęć otrzymali dyplomy i gadżety Uczelni.

Zakład Biologii Środowiskowej i Apidologii jest częścią Katedry Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej pod kierownictwem prof. dr hab. Grażyny Jeżewskiej. Zajęcia poprowadził jeden z koordynatorów akcji – mgr Michał Schulz, z pomocą dr hab. Anety Stracheckiej i mgr Aleksandry Łoś.

Liczymy na to, że uczniowie którzy nas odwiedzili wciąż będą pogłębiać swoją wiedzę przyrodniczą, a ich praca w przyszłości związana będzie z ochroną środowiska, która już teraz jest ich pasją!