Pracownicy Instytutu Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej na XXX Genetic Days

W dniach 10-13 września 2024 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa XXX Genetic Days połączona ze Zjazdem Katedr Jednoimiennych organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Wydarzenie miało miejsce w malowniczym Zamku Książ. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać licznych inspirujących wykładów, w tym m.in. wykładu doktora honoris causa naszej Uczelni – prof. Marka Świtońskiego pt. „Cytogenomics in diagnostics of chromosome abnormalities” oraz prezentacji dr Pauli Dobosz pt. „Will there ever be a single cure for cancer?”.

Pracownicy naszego Wydziału, prof. dr hab. Brygida Ślaska oraz prof. dr hab. Andrzej Jakubczak, pełnili funkcje moderatorów dwóch sesji plenarnych: „Genetics Department Convention” oraz „Various omics in genetic analysis”. Natomiast dr inż. Beata Horecka i dr inż. Krzysztof Kowal przedstawiali ofertę naukowo-badawczą oraz tematykę przedmiotów realizowanych przez zespół Instytutu Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej.  Swoje wyniki badań prezentowali również doktoranci: mgr inż. Kaja Ziółkowska oraz mgr inż. Paweł Grychnik, realizujący prace doktorskie na naszym wydziale.

W czasie wolnym od sesji plenarnych uczestnicy Konferencji zwiedzali stadninę koni rasy śląskiej oraz komnaty zamkowe.