Studenckie Koło Naukowe Behawioru Zwierząt powstało w 2023 r. po przekształceniu Sekcji Behawiorystyki Zwierząt działającej w ramach SKN Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki od 2014 roku.  Opiekunami koła są dr inż. Wanda Krupa oraz Dr lek. wet. Aleksandra Garbiec. Siedzibą koła jest Katedra Etologii Zwierząt i Łowiectwa.

Główne cele Koła to poszerzanie i promowanie wiedzy na temat behawioru i dobrostanu różnych gatunków zwierząt. Członkowie SKN Behawioru Zwierząt to przede wszystkim studenci kierunków Behawiorystyka Zwierząt, Pielęgnacja Zwierząt i Animaloterapia, Zootechnika oraz Weterynaria.  Studenci działający w Kole mają możliwość prezentowania wyników prowadzonych badań i obserwacji  na konferencjach i sympozjach oraz udziału w wydarzeniach popularyzujących naukę. Aktualnie deklarację członkostwa w SKN Behawioru Zwierząt podpisało 70 studentów.

W ramach SKN Behawioru Zwierząt działają cztery sekcje: Sekcja Terrarystyczna  pod opieką dr. inż. Damiana Zielińskiego, Sekcja Kynologiczna pod opieką Dr hab. Małgorzaty Goleman, Sekcja Zwierząt Dzikożyjących pod opieką dr. hab. Piotra Czyżowskiego oraz Sekcja Wsparcia z Udziałem Zwierząt pod opieką mgr inż. Joanny Kapustki.

Kontakt: ,