Zimowa Szkoła Leśna – dr hab. Marian Flis, profesor uczelni prezentował sprawy łowieckie na forum leśnym

W dniach 12-14 marca 2024 roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyła się XIV Sesja Zimowej Szkoły Leśnej. Na tych cyklicznych spotkaniach poruszane są kwestie funkcjonowania lasów i leśnictwa jako całości, w tym Administracji Lasów Państwowych i ośrodków naukowych powiązanych bezpośrednio lub pośrednio z leśnictwem. W tym roku temat wiodący nakreślono jako: Osiągniecia leśnictwa Polskiego w świetle rozwoju nauk leśnych. Niemal trzydniowe prezentowanie referatów i dyskusje panelowe dostarczyły wielu cennych informacji o aktualnym stanie i kierunkach na przyszłość. W pierwszym dniu swój referat zatytułowany: Gospodarowanie populacjami zwierzyny we współpracy Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego, wygłosił dr hab. Marian Flis, profesor uczelni, kierownik Zakału Gospodarki Łowieckiej z Katedry Etologii Zwierząt i Łowiectwa na Wydziale Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki. Referat ten został niejako „zamówiony” przez organizatorów tegorocznej sesji. Zaproszenie i obecność naszego naukowca na spotkaniu leśników z całego kraju świadczy o pozytywnym postrzeganiu Uczelni, kształcącej m.in. leśników, gdzie gro zajęć z zakresu funkcjonowania populacji zwierząt dzikich i łowiectwa prowadzi Pan prof. Marian Flis.