Miło nam poinformować, że w szóstej edycji konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki Doktorat Wdrożeniowy wszystkie złożone przez Uniwersytet Przyrodniczy wnioski otrzymały rekomendację do finansowania.

W efekcie czterech nowych doktorantów rozpocznie swoja edukację w ramach programu.

Dr hab. Bartosz Sołowiej prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, profesor uczelni na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii będzie promotorem doktoranta, który opracuje pracę doktorską pn. Zastosowanie serwatki do otrzymywania prozdrowotnej i funkcjonalnej żywności ekologicznej. Całkowita kwota dofinansowania w tym projekcie wyniesie 309 522,32 zł. Przedsiębiorstwem współpracującym i zatrudniającym doktoranta będzie “JK” Sp z o. o.

Dr hab. Marzena Brodowska, profesor uczelni oraz kierownik Katedry Chemii Rolnej i Środowiskowej na Wydziale Agrobioinżynierii będzie promotorem doktoranta, który opracuje pracę doktorską pn. Ocena możliwości zastosowania pozostałości z produkcji soków tłoczonych z jabłek do produkcji nawozów wapniowo-organicznych oraz ich wpływ na plonowanie i parametry jakościowe roślin uprawnych. Całkowita kwota dofinansowania w tym projekcie wyniesie 309 522,32 zł. Przedsiębiorstwem współpracującym i zatrudniającym doktoranta będzie Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Dr hab. Magdalena Polak-Berecka, profesor uczelni na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii będzie promotorem doktoranta, który opracuje pracę doktorską pn. Optymalizacja metody wytwarzania preparatu mikrobiologicznego stosowanego w celu poprawy jakości spożywczej owoców truskawki. Całkowita kwota dofinansowania w tym projekcie wyniesie 309 522,32 zł. Przedsiębiorstwem współpracującym i zatrudniającym doktoranta będzie Microbe Plus Sp. z o. o.

Dr hab. inż. Alina Kowalczyk-Juśko, profesor uczelni na Wydziale Inżynierii Produkcji będzie promotorem doktoranta, który opracuje pracę doktorską  pn. Budowa narzędzia wspomagającego podejmowanie decyzji o dofinansowaniu projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii. Całkowita kwota dofinansowania w tym projekcie wyniesie 338 632,36 zł. Przedsiębiorstwem współpracującym i zatrudniającym doktoranta będzie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowi doktoranci zasilą grono dotychczasowych 18 doktorantów realizujących doktorat w ramach programu Doktorat Wdrożeniowy na naszym Uniwersytecie.

Serdecznie gratulujemy!

Mgr inż. Katarzyną Dziki-Michalską