Światowy Konkurs Zielonej Infrastruktury 2024 otwarty!

Biuro Karier logotyp

Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zaprasza do zapoznania się informacją o konkursie:

 

 

konkurs

 

Światowa Sieć Zielonej Infrastruktury (Eng. World Green Infrastructure Network WGIN) przyjmuje nominacje do World Green Infrastructure Awards 2024 na stronie ww.wginawards.org. Ten prestiżowy konkurs ma na celu uczczenie i uznanie doskonałości w dziedzinie zintegrowanego zazieleniania budynków i innych projektów związanych z zieloną infrastrukturą, a także powiązanych badań akademickich, pracy studentów i polityki miejskich, regionalnych lub krajowych.

 

World Green Infrastructure Awards stanowi globalną platformę do zaprezentowania nietuzinkowych innowacji, wpływu na projektowanie i rozwój zielonej infrastruktury, a także orginalnych badań
(profesor Manfred Koehler, Prezydent WGIN).

 

Nagrody będą przyznawane w sześciu kluczowych kategoriach:

  • Zielone dachy: wzorowe projekty dachów porośniętych roślinnością.
  • Żyjące ściany: wybitne zielone fasady, ogrody wertykalne i inne rozwiązania w zakresie zazieleniania ścian budynków.
  • Projekty na poziomie gruntu: projekty krajobrazu miejskiego które obejmują wielofunkcyjne nasadzenia roślinne i projektowanie.
  • Polityka zielonej infrastruktury: obowiązujące prawa, rekomendacje, wytyczne w sektorze publicznym lub prywatnym, które promują najlepsze praktyki i przyspieszają wdrażanie zielonej infrastruktury miejskiej.
  • Badania i prace akademickie: osiągnięcia i doskonałości w badaniach i projektach akademickich związanych z zieloną infrastrukturą.
  • Postery studenckie dotyczące zielonej infrastruktury: innowacyjne pomysłów i projektów studentów w dziedzinie zielonej infrastruktury.

 

Projekty i prace można składać do 30 czerwca 2024 r. za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej World Green Infrastructure Awards pod adresem www.wginawards.org. Zwycięzcy zostaną wybrani przez międzynarodowe jury ekspertów i ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się podczas Światowego Kongresu Zielonej Infrastruktury w dniach 3-5 września 2024 r. w Auckland w Nowej Zelandii (https://wgic2024.org/)

 

Zachęcamy wszystkie osoby pracujące na rzecz bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości do rozważenia zgłaszania swoich wyjątkowych projektów, polityk i badań do tegorocznego konkursu (Aslan Jonoubi przewodniczący grupy roboczej ds. nagród 2024)

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat World Green Infrastructure Awards 2024 i przesłać nominację, odwiedź stronę www.wginawards.org.


wginawards.org
wgin.org