Międzynarodowa Konferencja Gleboznawcza: “1st International Conference of Soil and Agriculture (ICSA) 2024: Towards Soil Sustainability”

Do końca kwietnia trwa rejestracja na 1st International Conference of Soil and Agriculture (ICSA) 2024: Towards Soil Sustainability, Lublin-Nałęczów, która odbędzie się w dniach 11-13.06.2024 r.

Konferencja jest organizowana przez Instytut Gleboznawstwa, Inżynierii i Kształtowania Środowiska we współpracy z, m.in. Katedrą Geologii, Gleboznawstwa i Geoinformacji UMCS, Wageningen Environmental Research, Wageningen University & Research, The Department of Soil and Environment at the Swedish University of Agricultural Sciences i Leibniz Centre for Agricultural Landscape Research.

Wśród najważniejszych tematów:

• Zdrowie i żyzność gleby
  • Emisje N2O z rolnictwa
  • Zmiany klimatu a gleba
  • Polityka rolna i zrównoważony rozwój
  • Gleboznawstwo a rolnictwo precyzyjne
  • Interakcje gleba-roślina

W programie konkurs z nagrodami na najlepsze prezentacje doktorantów i młodych naukowców.

Oficjalnym językiem konferencji jest angielski. Referaty mogą być głoszone w języku polskim pod warunkiem przygotowania prezentacji w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji! https://up.lublin.pl/en/icsa/