Grant na finansowanie kosztów interdyscyplinarnej, wysoko punktowanej publikacji dla prof. dr. hab. Cezarego Kwiatkowskiego oraz dr hab. Elżbiety Harasim, prof. uczelni

Uprzejmie informujemy, że dwoje pracowników Wydziału Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: prof. dr hab. Cezary Kwiatkowski oraz dr hab. Elżbieta Harasim, prof. uczelni, otrzymało grant Rektora Politechniki Lubelskiej na finansowanie interdyscyplinarnych badań  i wydanie wysoko punktowanej publikacji w 2022 r. w ramach konkursu na: Przyznawanie, realizację i rozliczanie programu projakościowego pn.: „Granty na finansowanie kosztów interdyscyplinarnej, wysoko punktowanej publikacji”.

Dane współautorów artykułu naukowego:

Imię i nazwisko

Dyscyplina naukowa

Cezary Kwiatkowski

Rolnictwo i ogrodnictwo

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Elżbieta Harasim

Rolnictwo i ogrodnictwo

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Justyna Kujawska

Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Wojciech Cel

Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Monika Kulisz

Nauki o zarządzaniu i jakości

Lidia Bandura

Inżynieria lądowa i transport

Tytuł artykułu naukowego:

Celem planowanych badań jest ocena zmienności strumienia emisji gazów cieplarnianych z gleby nawożonej różnymi rodzajami nawozów (mineralny konwencjonalny, poferment, mineralny niekonwecjonalny) oraz wzbogaconej w dodatki mające na celu zwiększenie zdolności sorpcyjnej (biowęgiel i zeolity) oraz skorelowanie szybkości ich emisji z właściwościami gleby i czynnikami zewnętrznymi.

Nazwa czasopisma – Journal of Cleaner Production /Elsevier/

Liczba punktów za publikację zgodnie z aktualnym wykazem czasopism sporządzonym i udostępnionym przez ministra właściwego ds. nauki = 140

Wartość Impact Factor (JCR) = 9.297