Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka Eko-Vege-Fit-Animals w odświeżonym formacie.

Bohaterem nowego odcinka jest ekspert przyrodniczy w zakresie sporządzania dokumentacji siedliskowej na potrzeby realizacji programu rolnośrodowiskowego – dr hab. Mariusz Kulik, prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z Katedry Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu.

Tematem odcinka są badania dotyczące ekosystemów trawiastych (murawy kserotermiczne, napiaskowe i bliźniczkowe, suche wrzosowiska, czy łąki półnaturalne).

Nasz gość opowiada również o wpływie wypasu zwierząt na szatę roślinną, hamowaniu degradacji roślinności spowodowanej działalnością człowieka oraz ekspansji obcych gatunków roślin szkodliwych dla rodzimego ekosystemu.