Dr hab. Monika Skowrońska, prof. uczelni nominowana do międzynarodowego komitetu naukowo-technicznego

10 września 2024 r. dr hab. Monika Skowrońska, prof. uczelni otrzymała nominację do Komitetu Naukowo-Technicznego (the Scientific and Technical Committee, STC) międzynarodowej inicjatywy – “4 per 1000” Initiative: Soils for Food Security and Climate.

Inicjatywa „4 per 1000” została zapoczątkowana przez Francję 1 grudnia 2015 r. na Światowym Szczycie Klimatycznym COP 21 w Paryżu. Obecnie zrzesza 833 podmioty ze 108 państw
z sektora publicznego oraz prywatnego, w tym Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

i mitygacji do zmian klimatu. Jest oficjalnym partnerem wspierającym the FAO Global Soil Partnership oraz the United Nations Decade on Ecosystem Restoration 2021-2030.

Komitet Naukowo-Techniczny inicjatywy, który składa się z 14 ekspertów pochodzących z różnych regionów świata wybieranych przez the Ad-Hoc Selection Committee na dwuletnią kadencję, kieruje działaniami organizacji na poziomie naukowym.

Najbliższe posiedzenie STC odbędzie się w dniach 24-25 października 2024 r. w Rabacie w Maroku.

fot. Archiwum prywatne prof. Skowrońskiej