Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ogłasza przetarg pisemny nieograniczony:

NA DZIERŻAWĘ GRUNTÓW ROLNYCH WRAZ Z ZABUDOWANIAMI NA OKRES 5 LAT STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W LUBLINIE, POŁOŻONYCH W POLOWEJ STACJI DOŚWIADCZALNEJ W PARCZEWIE.

W skład nieruchomości rolnej wchodzą działki o nr:152,153,154,155,156,157, 213 i 214, stanowiące użytki rolne kI. IV b, V i VI o łącznej powierzchni 25,8918 ha oraz zabudowania gospodarcze wraz z zapleczem socjalnym.

CENA WYWOŁAWCZA ROCZNEGO CZYNSZU DZIERŻAWNEGO NETTO WYNOSI RÓWNOWARTOŚĆ:

16,16 dt (kwintali) pszenicy za 1,00 ha gruntów.

Warunkiem udziału w przetargu jest złożenie oferty wraz z wymaganymi dokumentami oraz dowodem wpłaty wadium w zamkniętej kopercie z napisem: PRZETARG  – PARCZEW 25 sierpnia 2022”

Oferent jest zobowiązany do wpłacenia wadium w wysokości 3 000 zł (słownie: trzy tysiące złotych ) na konto bankowe UP w Lublinie

nr 69 1240 5497 1111 0000 5007 1353

Oferty można składać osobiście w pokoju 261 (Sekretariat Uczelni, budynek Rektoratu) lub pocztą na adres:

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

1. Akademicka 13, 20- 950 Lublin, z dopiskiem:

PRZETARG  -PARCZEW  25 sierpnia 2022”

do dnia 25 sierpnia 2022 r. do godziny 10.00.[1]

Oferta winna zawierać stawkę czynszu netto wyrażoną w decytonach pszenicy za 1,00 ha gruntu ilościowo oraz słownie i oświadczenie o przyjęciu warunków regulaminu przetargu.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 25 sierpnia 2022 roku o godzinie 1030, w budynku Rektoratu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Sala Kolegialna).

O wynikach przetargu Wydzierżawiający powiadomi oferentów na piśmie.

W razie ustalenia, że kilku oferentów zaoferowało te samą stawkę czynszu, prowadzący przetarg będzie kontynuował przetarg w formie licytacji, a minimalna kwota przebicia będzie wynosiła 0,5 dt pszenicy za 1 ha.

Wybranemu oferentowi wadium zostanie zarachowane na poczet czynszu dzierżawnego, a pozostałym oferentom wadium zostanie zwrócone w ciągu

7 dni na wskazane konto.

Wadium ulega przepadkowi na rzecz Wydzierżawiającego w razie cofnięcia lub zmiany oferty po upływie terminu składania ofert, lub po rozpoczęciu przetargu, a także jeżeli wybrany oferent który wygrał przetarg uchyli się od podpisania umowy dzierżawy.

Stawka czynszu nie może być niższa niż cena wywoławcza.

Wadium przepada na rzecz Wydzierżawiającego, jeżeli żaden z uczestników nie zaoferuje stawki równej co najmniej cenie wywoławczej.

Regulamin przetargu oraz projekt umowy umieszczono na stronie Uczelni https://up.lublin.pl/bip/ogloszenia/

W przypadku zajścia okoliczności przewidzianych w art. 423 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.  prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 574 z późn. zm.), do zawarcia umowy będącej przedmiotem przetargu, konieczne jest uprzednie uzyskanie przez Wydzierżawiającego, zgody Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej na jej zawarcie.

Zastrzega się prawo zmiany warunków przetargu oraz treści ogłoszenia, prawo swobodnego wyboru ofert, przeprowadzenia negocjacji, prawo swobodnego wyboru ofert, przeprowadzenia dodatkowych negocjacji z wybranym oferentem, odstąpienia lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyn, zamknięcia przetargu bez dokonania wyboru.

[1] Decyduje data wpływu do Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Projekt umowy
Regulamin przetargu