Potrójny tryumf Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na występach w Barcelonie

Do czego prowadzi miłość do muzyki i pasja życia? Do sukcesów! Chór Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podbił Półwysep Iberyjski z pieśnią na ustach.

Tryumfem zakończyły się występy Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Szturmem zdobył stolicę Katalonii. Pod kierownictwem prof. szt. muz. Zofii BernatowiczKateryny Kaliniak Lublinianie zdobyli trzy złote dyplomy na International Choir Competition and Festival “Gaudete Barcelona 2024”.

Chórowi towarzyszyła w wyjeździe Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni, która podsumowała:  Chór ma już 72 lata – jest o trzy lata starszy od naszej Uczelni. Co odpowiada za sukces? Mamy dwie utalentowane Panie dyrygent, po drugiej stronie mamy siedemdziesięciu kilku młodych, niezwykle utalentowanych młodych ludzi – studentów naszego Uniwersytetu. Te dwie strony połączyła miłość do muzyki, miłość do życia, pasja ale i chęć do ciężkiej pracy i przyjaźń. Bez wątpienia to złożyło się na barceloński sukces młodych artystów.

Uczestnicy wyjazdu podzielili się wrażeniami na antenie TVP3 Lublin, w Programie “To dobry dzień”.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Prorektor Urszula Kosior-korzecka, dyrygent Chóru UP Zofia Bernatowicz siedzą na szarej kanapie, wywiad w telewizji

Prorektor Urszula Kosior-Korzecka, z mikrofonem w tle różowe magnolie, wywiad

zdjęcia: TVP3 LUBLIN

3 złote dyplomy dla Chóru UP

zdjęcie: Chór UP w Lublinie
lublin.tvp.pl, Program " To dobry dzień" z dn. 14.05.2024 r. (czas od 01:16)
Zobacz
kurierlubelski.pl z dn, 10.05.2024 r.
Zobacz