Miło nam poinformować, że 4 i 5 października br. odbyły się WELCOME DAYS dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.  Spotkania miały charakter międzynarodowy i wzięli w nich udział zarówno studenci zagraniczni – rozpoczynający studia jednolite magisterskie, studenci przebywający na studiach w ramach programu ERASMUS Plus, studenci z Polski oraz pracownicy Uniwersytetu.

Zobacz

Uczestnicy WELCOME DAYS wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym, podczas którego zapoznali się m.in. z Regulaminem Studiów, strukturą organizacyjną uczelni, prawami i obowiązkami studenta. Spotkania poprowadzili pracownicy Biura Wymiany Akademickiej (Program ERASMUS Plus) oraz Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia.

Następnie uczestnicy udali się na spaceru po kampusie głównym UPL.  Dowiedzieli się w jakich budynkach odbywają się poszczególne zajęcia. Studenci kierunku Veterinary Medicine – kierunku weterynaria w języku angielskim — szczegółowo poznali budynek Collegium Veterinarium, w którym odbędą większość zajęć na pierwszym roku studiów. Po spacerze był czas na gorąca herbatę i przekąski podczas spotkania integracyjnego i wymianę pierwszych wrażeń po przyjeździe do Lublina oraz nawiązanie nowych kontaktów.

Wieczorem uczestnicy Welcome Days przeszli z Miasteczka Akademickiego, zlokalizowanego przy ulicy Langiewicza, na Stare Miasto. Wieczorny spacer zakończył się międzynarodowym spotkaniem integracyjnym.

5 października uczestnicy Welcome Days mieli okazję poznać regionalną kuchnię i samodzielnie przyrządzić pierwszy cebularz (produkt regionalny) w Regionalnym Muzeum Cebularza przy ulicy Szewskiej.

Welcome Days zostały zorganizowane przy współpracy dr inż. Anny Jeżak-Zgórki w ramach projektu Welcome to Poland finansowanego z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pt. “Let ME know YOU – Welcome to ULSL”, Zespołu Biura Wymiany Akademickiej (Program ERASMUS Plus) oraz studentów kierunku weterynaria: Agnieszki Klisz (4. rok), Karola Opiły (4. rok), Kariny Skrzypoń (2. rok), Karola Pachcińskiego (2. rok).