24 czerwca 2021 r. odbędzie się uroczysta Gala i rozstrzygnięcie konkursu “Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”.

Jest to konkurs, w którym do nagrody głównej nominowany został wynalazek pt.: „Preparat probiotyczno – fagowy mający zastosowanie w profilaktyce i wspomaganiu leczenia biegunek bydła wywołanych przez szczepy E.coli oraz sposób otrzymywania preparatu probiotyczno-fagowego”, którego twórcami są: prof. dr hab. Andrzej Wernicki, prof. dr hab. Renata Urban-Chmiel, dr hab. Marta Dec, prof. uczelni, dr hab. Andrzej Puchalski, prof. uczelni, dr Anna Nowaczek, prof. dr hab. Cezary Kowalski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie oraz lek wet. Diana Stęgierska.