18 września rozpoczęła się XVII edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. W trakcie festiwalowego tygodnia na lubelskich uczelniach trwają warsztaty naukowe.

Zobacz

20 września 2021 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się warsztaty pt. “Żelowe kwiaty 3D”, w których udział wzięli Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skokowie.

Podczas warsztatów Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi metodami zdobienia potraw oraz mogli sprawdzić się jako kreatorzy dań, tworząc niepowtarzalne wzory zamknięte w żelowej strukturze.

Żelowe kwiaty 3D to innowacyjna dekoracja, która nie tylko dobrze wygląda, ale również świetnie smakuje. Wykorzystując wiedzę naukową można przekształcić dobrze znane nam składniki w niezwykłe formy i kompozycje. Powstają one w 100% z naturalnych składników. Autorkami projektu były mgr inż. Sybilla Nazarewicz oraz dr hab. inż. Katarzyna Kozłowicz, prof. uczelni.

Fot. dr inż. Marek Domin