Szkolenia Web of Science

 

Nowe seminaria internetowe: Rankingi uniwersytetów i wykorzystanie danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznymi.

 

Wykorzystaj rozwiązania Clarivate do opracowania strategii rankingowej

Wtorek, 26 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00

W serwisie InCites Benchmarking & Analytics dostępna jest już nowa klasyfikacja Globalnego Rankingu Przedmiotów Akademickich (GRAS) – zwana GRAS Szanghajskim. Ta nowa klasyfikacja opiera się na mapowaniu kategorii Web of Science do 54 tematów akademickich zgodnie z metodologią GRAS.
Weź udział w sesji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można wykorzystać rozwiązania, dane i usługi Clarivate do wspierania strategii rankingów uniwersyteckich

Rejestracja


 

Zalety wykorzystania danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznym

Środa, 27 kwietnia 2022 godz. 12:00-12:45

Zarządzanie zbiorami bibliotecznymi to ciągły i stale zmieniający się proces. Weź udział w webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites, mogą pomóc w zarządzaniu zbiorami i identyfikacji czasopism o największym znaczeniu dla Twojej instytucji.

Rejestracja


 

Web of Science i InCites w praktyce

Podstawy i obliczenia wskaźników Journal Impact Factor i Journal Citation Indicator

Piątek, 22 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00

Czy wiesz, dlaczego czasopisma dążą do osiągnięcia jak najwyższego wskaźnika Journal Impact Factor? Jakie dane wykorzystywane są do jego obliczenia? Czy można zmanipulować wyniki dla czasopisma? Czym się rozni wskaźnik Journal Citation Indicator? Poznaj odpowiedzi na sesji z naszymi ekspertami.

Rejestracja


 

Web of Science – tworzenie raportów cytowań i indeks Hirscha

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022 godz. 13:00-14:00

Dowiedz się: co to jest i jak stworzyć raport cytowań, jak wyliczyć i analizować indeks H i jak zrobić raport cytowań na platformie Web of Science.

Rejestracja


 

Opracowanie analiz i raportu dla wydziału lub grupy autorów

28 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00

Czy wiesz jak obliczyć np index h dla grupy autorów lub całego wydziału? Podczas sesji pokażemy jak zagregować indywidualne wyniki dla ukazania całościowych rezultatów dla grupy autorów i ich analizy.
Rejestracja