Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji

Zapraszamy młode liderki oraz liderów, społeczniczki i społeczników, a także osoby eksperckie zaangażowane w działania w obszarze klimatu i środowiska, do udziału w rekrutacji. To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym dorosłym realny wpływ na politykę klimatyczną i środowiskową w Polsce.

Czym jest Młodzieżowa Rada Klimatyczna?

To społeczny organ doradczy działający przy ministrze klimatu i środowiska. W jej skład wchodzi od 16 do 26 osób w wieku 18–27 lat. Kadencja Rady trwa dwa lata.

Co należy do zadań Rady?

  • Przedstawianie opinii w zakresie tworzenia polityk, strategii i zmian legislacyjnych dotyczących klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.

  • Promowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży.

  • Podnoszenie świadomości i wiedzy młodzieży z zakresu ochrony klimatu i środowiska.

Zbieranie zgłoszeń trwa do 2 sierpnia 2026 roku.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: