W dniach 29-30 września 2021 pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wzięli udział w konferencji naukowej „First Ukrainian-Polish Scientific Forum AGROBIOPERSPECTIVES”.

Konferencja odbyła się we Lwowie w Institute of Animal Biology National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine.

Celem konferencji było nawiązanie oraz wzmocnienie współpracy naukowej i edukacyjnej pomiędzy Ukrainą, Polską i innymi krajami w zakresie badań z różnych dziedzin: agrobiologii, rolnictwa, medycyny weterynaryjnej, zootechniki i ekologii.

W konferencji wzięli udział pracownicy trzech ośrodków naukowych z Polski:

• Uniwersytet Rolniczy w Krakowie;
  • Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy w Balicach;
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli naukowcy z Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Kanady, Niemiec, Czech oraz USA.

Nasz Uniwersytet reprezentowany był przez liczne grono osób zarówno w sesji plenarnej jak również w sesji posterowej (on-line).