Poradnictwo żywieniowe i dietetyczne – prezentacja profesjonalnego sprzętu

W dniach 12 i 16 kwietnia 2021 r. odbyły się zajęcia on-line z przedstawicielkami firm dystrybuujących analizatory składu ciała. Studenci 2 roku studiów II stopnia kierunku dietetyka w ramach zajęć z dr Moniką Michalak-Majewską z przedmiotu “Poradnictwo żywieniowe i dietetyczne” mieli możliwość wirtualnego spotkania z Sarą Wylegalską z firmy Medkonsulting Tanita Polska oraz Roksaną Czarnas z firmy Vitako Sp. z o.o.


W trakcie zajęć zostały przedstawione zagadnienia dotyczące urządzeń wykorzystywanych obecnie do oceny kondycji biologicznej człowieka. W przystępny sposób omówiono zasady pomiarów parametrów ciała oraz stosowane metody – od podstawowych po bardzo zaawansowane. Uczestnicy zostali zapoznani z praktycznymi aspektami wykonywania pomiarów, co jest szczególnie istotne dla osób stawiających wkrótce pierwsze kroki w zawodzie.


Obydwa spotkania dały studentom możliwość wzbogacenia wiedzy w zakresie stale rosnącej oferty sprzętu umożliwiającego wszechstronną analizę komponentów masy ciała, który jest niezbędny w pracy dietetyka.