Ponad 8 mln zł na opracowanie projektu i uruchomienie linii technologicznej

Centralne Laboratorium Badawcze Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w konsorcjum z HOG POLSKA Sp. Z o.o. Sp. K. otrzymało dofinansowanie projektu badawczo-rozwojowego „Opracowanie i wdrożenie pilotażowe produktów nutraceutycznych o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych w warunkach gospodarki obiegu zamkniętego” na ponad 8 mln zł.

Cieszymy się, że nasza praca, wiedza i zaplecze aparaturowo-badawcze posłużą do opracowania napojów o wysokiej zawartości beta-glukanów oraz ziół o właściwościach prolaktacyjnych i wspomagających redukcję masy ciała. Zespół projektowy uruchomi innowacyjną linię produkcyjną, funkcjonującą w obiegu zamkniętym. Odbiorcami produktów będą kobiety karmiące, osoby dbające o zdrowie, dystrybutorzy żywności funkcjonalnej, indywidualne gospodarstwa prowadzące hodowle zwierząt, producenci pasz dla zwierząt.

W skład zespołu naukowego wchodzą:
dr inż. Tomasz Czernecki – Kierownik B+R, prof. dr hab. Anna Winiarska-Mieczan
prof. uczelni, prof. dr hab. Anna Chmielowiec-Korzeniowska, prof. dr hab. Leszek Tymczyna

Czas realizacji projektu: 01.06.2021-30.03.2023
Kontakt w sprawie projektu: Tomasz Czernecki – 693 088 881