W dniach 5-6 czerwca 2021 r. dysponenci pensjonatów w Nałęczowie otworzyli swoje ogrody dla zwiedzających. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Lublinie dr hab. Grażyna Zawiślak z Katedry Warzywnictwa i Zielarstwa oraz dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni z Instytutu Produkcji Ogrodniczej.

W ramach współpracy z właścicielami “Willa Samoniówka” zorganizowane zostały warsztaty, pt. “Ziołowe kreacje”. Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie uczestników z asortymentem ziół przyprawowych oraz aromatycznych. Uczestnicy warsztatów komponowali mieszanki przyprawowe oraz woreczki ziołowe.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. W ramach Festiwalu promowano wszystkie kierunki studiów realizowane na Wydziale, a zwłaszcza Zielarstwo i fitoprodukty oraz Ogrodnictwo.