Konkursy OPUS 22 i PRELUDIUM BIS otwarte

Szanowni Państwo,

15 września został otwarty nabór na kolejne edycje konkursów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Konkurs OPUS 22 otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. Konkurs przeznaczony jest dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej

Budżet konkursu wynosi 500 mln zł.

Nabór wniosków w systemie ZSUN/OSF trwa do 15 grudnia 2021 r. do godziny 16:00.

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo pod linkiem –> OPUS 22

Konkurs PRELUDIUM BIS 3 skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. Budżet projektów PRELUDIUM BIS 3 może obejmować środki na badania w wysokości co najwyżej 300 000 zł, koszty stypendium doktoranckiego oraz koszty pośrednie. W konkursie będą finansowane projekty trwające 36 lub 48 miesięcy.

Budżet konkursu wynosi 60 mln zł.

Nabór wniosków w systemie ZSUN/OSF trwa do 15 grudnia 2021 r. do godziny 16:00.

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo pod linkiem: PRELUDIUM BIS

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z pracownikami Centrum Nauki:

Pawłem Litwińczukiem: tel.: 81 445 65 99

Katarzyną Dziki-Michalską: tel.:  81 445 69 70