Konkurs na międzynarodowe projekty dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej

Biuro Projektów Międzynarodowych zachęca do składania wniosków w nowym konkursie sieci M-ERA na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej.  

 

Celem konkursu jest wspieranie badań nad materiałami i innowacji, obejmujących w szczególności niskoemisyjne technologie energetyczne oraz badania nad materiałami na potrzeby przyszłych technologii produkcji akumulatorów, zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu i Celami Zrównoważonego Rozwoju. 

 

Tematyka konkursu obejmuje: materials for energy, innovative surfaces, coatings and interfaces, high performance composites, functional materials, new strategies for advanced material-based technologies in health applications, materials for electronics. 

 

O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej trzech zespołów badawczych pochodzących z co najmniej trzech krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi mieć co najmniej stopień naukowy doktora. 

 

Konkurs umożliwia współpracę międzynarodową z Austrią, Belgią, Brazylią (tbd), Bułgarią, Chorwacją, Czechami, Estonią, Finlandią, Francją, Hiszpanią, Izraelem, Kanadą, Koreą Południową, Litwą, Luksemburgiem, Łotwą, Niemcami, Republiką Południowej Afryki, Rumunią, Słowacją, Słowenią, Tajwanem, Turcją oraz z Węgrami. 

 

W ramach konkursu uruchomiono narzędzie do poszukiwania partnerów do współpracy w ramach wspólnych projektów. Aby przeglądać oferty i/lub zamieszczać własne propozycje współpracy, należy wejść na stronę www narzędzia.

 

Termin składania wniosków wstępnych (tzw. pre-proposals) – 15 czerwca 2022 r.  

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Narodowego Centrum Nauk oraz na stronie sieci M-ERA. 

 

Osoby zainteresowane wnioskowaniem w konkursie lub przygotowaniem oferty współpracy, prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ().