W dniu 7 czerwca br. roku w Przedszkolu przy ul. Startowej w Lublinie, odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Fascynujący Świat Pszczół”.

Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez dr Łukasza Wójcika oraz doktorantkę Patrycję Skowronek z Zakładu Ekofizjologii Bezkręgowców i Biologii Eksperymantalnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w części teoretycznej, w której dr Łukasz opowiedział o podstawowych zagadnieniach z zakresu biologii pszczół, a doktorantka uzupełniła tę wiedzę, podkreślając rolę zapylaczy w środowisku. Po części teoretycznej podopieczni przedszkola mieli okazję przymierzyć strój ochronny, używany na pasiece oraz obserwować życie pszczoły w ulu pokazowym.

Zajęcia zorganizowane zostały z inicjatywy Akademii Przedszkolaczka w Lublinie w ramach projektu organizowanego przez przedszkole pt. „Zawody Naszych Rodziców”, oraz w ramach działalności edukacyjnej prowadzonej przez Zakład Ekofizjologii Bezkręgowców i Biologii Eksperymentalnej pod kierownictwem dr hab. Anety Stracheckiej prof. uczelni, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Dr Łukasz Wójcik
Mgr inż. Patrycja Skowronek