Studenckie Koło Naukowe Leśników UP w Lublinie zorganizowało 28 maja 2021 r. akcję „Przedszkolaku, zrób coś dla klimatu, posadź swoje drzewko”. Wydarzenie zostało pozytywnie przyjęte i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego planowane jest jeszcze jedno spotkanie tego typu.

Studentów wspomogło Nadleśnictwo Włodawa i Urząd Gminy Stary Brus. Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Starym Brusie z pomocą dorosłych zasadziły blisko 40 sadzonek lipy, dębu, modrzewia oraz świerku. Drzewa były sadzone w  Starym Brusie, na tzw. Skwerku. W przyszłości ma tam powstać mały park. Mamy nadzieję, że te piękne okazy drzewek w przyszłości przysłużą się mieszkańcom miejscowości jako drzewa, w cieniu których będą mogli wypocząć, które dadzą miejsce do życia wielu organizmom, jak również pozwolą chociaż w niewielkim stopniu przyczynić się do poprawy stanu naszej Ziemi.

Fot. Magdalena Sawczuk