Relacja: jesienny koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Jawor”

25 listopada w Centrum Kongresowym UP w Lublinie odbył się jesienny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

To już wieloletnia tradycja jesiennego prezentowania się Zespołu w środowisku akademickim, władzom i pracownikom naszego Uniwersytetu oraz studentom lat pierwszych. W koncercie wystąpiły trzy grupy taneczne oraz kilkunastoosobowa kapela w różnych składach. Jawor zaprezentował kilkanaście tańców regionalnych i narodowych rozpoczynając polonezem Kurpińskiego a kończąc Mazurem z Opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. 

 

 
 

Koncertowi towarzyszyły ważne dla Zespołu zdarzenia. Po pierwszej części ustępujący Rektor prof. dr hab. Marian Wesołowski otrzymał podziękowania za wieloletnie, życzliwe patronowanie Jaworowi. Na zakończenie koncertu osobom zaprzyjaźnionym, współpracującym i wspierającym Zespół zostały wręczone „Złote Honorowe Odznaki” Zespołu Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Otrzymali je:

 

  • Pan Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego,
  • Pan Stanisław Leszczyński – założyciel i wieloletni dyrektor Zespołu Tańca Ludowego UMCS
  • ks. dr Stanisław Sieczka – duszpasterz Uniwersytetu Przyrodniczego.
 
 
 
Na zakończenie koncertu głos zabrał również JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, gratulując Zespołowi udanego koncertu i licznych fanów.  
 
image