“Jawor” na Cheonan World Dance Festival

 W dniach 30.09 -15.10 2015 r. Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie uczestniczył w Cheonan World Dance Festival w Korei Południowej.
 
Zespół Jawor - zdjęcie grupowe
 
 
Festiwal ten był ogromnym zaskoczeniem i wyzwaniem dla członków zespołu ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny oraz jego konkursowy charakter. Świetna organizacja, ogromne nowoczesne sceny i tłumy publiczności motywowały do rywalizacji  z innymi zespołami. Mieliśmy przyjemność konkurować z świetnymi zespołami folklorystycznymi z takich krajów jak: Czechy, Serbia, Gruzja, Izrael, Chiny, Japonia, Indie, Malezja, Tajlandia Argentyna czy Brazylia. 
 
 
 
 
I  miejsce  w konkursie festiwalowym zajęli zawodowi tancerze z Gruzji, lecz to właśnie „Jawor” zdobył  największą ilość nagród, a wśród nich:
– II miejsce w konkursie festiwalowym 
– II miejsce w paradzie
– nagroda za najlepszy kostium (nagrodzono strój lubelski)
 
 
uczestnicy wyjazdu w trakcie spotkania z JM Rektorem
 
nagrody zdobyte podczas Festiwalu
nagrody zdobyte w trakcie Festiwalu
 
 
W trakcie Festiwalu Organizatorzy zorganizowali program towarzyszący, w ramach którego mogliśmy  zwiedzić kompleks budynków i świątynie buddy, zamek w stolicy, oraz muzeum wyzwolenia spod okupacji Japońskiej. Ogromne wrażenie zrobiły na nas interaktywne muzea.
 
 
 
 
W wyjeździe uczestniczyła grupa reprezentacyjna, złożona ze studentów i absolwentów. Jesteśmy dumni, że  mogliśmy reprezentować nasz kraj, region i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na tak wspaniałej imprezie. 
 
 
 
 
Tekst: T. Chmurski, foto: Zespół „Jawor”, BPU