Sukcesy sportowców w trójboju siłowym

Wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej, Akademickie Mistrzostwo Polski w klasyfikacji szkół społeczno-przyrodniczych i 25 medali indywidualnych tych mistrzostw  to sukcesy studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym, Łódź 11-13.IV.2014 r.

Medaliści Akademickich Mistrzostw Polski:

Wróbel Stanisław – startował w wadze 59 kg – student Wydziału Medycyny Weterynaryjnej III roku, zdobył srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty w typach uczelni
Fornal Łukasz  – kategoria wagowa 74 kg – student Wydziału Agrobioinżynierii – zdobył srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty w typach uczelni; osiągnął wynik 575 kg i 245 kg w martwym ciągu
Pelc Dawid – kategoria wagowa 93 kg – student Wydziału Agrobioinżynierii – kapitan reprezentacji, Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej osiągnął wynik 670 kg i 182 kg w wyciskaniu oraz 275 w martwym ciągu
Jagiełło Mateusz– startował w wadze 105 kg – student Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii – zdobył złoty medal w typach uczelni, osiągnął wynik 665 kg
Gałka Konrad – startował w wadze 74 kg – student Wydziału Agrobioinżynierii – zdobył brązowy medal w typach uczelni , osiągnął wynik 525 kg i 235 kg w martwym ciągu
Piechota Marcin – startował w wadze 83 kg – student Wydziału Inżynierii Produkcji – Wicemistrz Europy w Kulturystyce – zredukował 8 kg wagi  przed mistrzostwami i ustanowił wynik 575 kg, zdobył IV miejsce w klasyfikacji generalnej oraz medal w typach
Jaworski Artur – startował w wadze 105 kg – student I roku Wydziału Agrobioinżynierii  – osiągnął  555 kg
Daniluk Michał – startował w wadze 93 kg – student II roku Wydziału Inżynierii Produkcji – osiągnął wynik 707,5 kg – ustanowił rekord Polski w martwym ciągu z wynikiem 282,5 kg, najlepszy zawodnik drużyny lubelskiej

Wszyscy studenci ustanowili rekordy życiowe w swoich wagach.

Opiekunem sekcji trójboju siłowego jest mgr Antoszek Mieczysław.