EBSCO – styczniowe szkolenia online

Zachęcamy do wzięcia udziału w nadchodzacych sesjach szkoleniowych online z narzędzi i zasobów Ebsco:

• Jak przetrwać sesję, czyli kilka wskazówek o wykorzystaniu e-książek EBSCO w pracach zaliczeniowych.
    Data: piątek, 15 stycznia 2021 | Godzina: 11:00 | REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

* kolekcja EBSCO – ACADEMIC RESEARCH SOURCE: eBooks

• Narzędzia na platformie EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej
    Data: poniedziałek, 18 stycznia 2021 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA

Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

• Poznaj książki audio od EBSCO

Data: wtorek, 19 stycznia 2021 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA

Podczas sesji przyjrzymy się ofercie audiobooków EBSCO oraz zaprezentujemy sposób korzystania z nich. Opowiemy między innymi o aplikacji do słuchania książek.

• Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

Data: środa, 20 stycznia 2021 | Godzina: 14:00 | REJESTRACJA

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ – międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

• Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników

Data: czwartek, 21 stycznia 2021 | Godzina: 10:30 | REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

• Micro session: udoskonalanie wyników wyszukiwania

Data: wtorek, 26 stycznia 2021 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem wyszukiwarki naukowej EDS oraz standardowej platformy EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

•  Wyszukiwanie w nowych pełnotekstowych zasobach CABI

Data: środa, 27 stycznia 2021 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA

Sesja poświęcona zasobom CABI dostępnym w ramach konsorcjum. CABI jest organizacją non-profit oferującą dostęp do literatury z zakresu rolnictwa, weterynarii, hodowli zwierząt i roślin, nauki o środowisku, leśnictwa. Podczas sesji omówimy dostęp do bazy CAB Abstracts oraz zasobów pełnotekstowych, które zostały dodane do oferty w 2021 r.: CAB eBooks, CAB Reviews, Distribution Maps of Plant Pests, Distribution Maps of Plant Diseases, Descriptions of Fungi & Bacteria. Szkolenie poparte licznymi praktycznymi przykładami wyszukiwania.

Szkolenia są bezpłatne, wymagana jest rejestracja poprzez podane wyżej linki.

Korzystanie z baz i narzędzi EBSCO jest możliwe z urządzeń znajdujących się w sieci uczelnianej lub zdalnie za pośrednictwem systemu HAN.