Wirtualne Drzwi Otwarte

24 września 2020 r. odbyły się Wirtualne Drzwi Otwarte, zorganizowane w ramach Lubelskich Wirtualnych Dni Nauki. Wydarzenie skierowane było do uczniów ostatnich klas szkół średnich.

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Małgorzata Walasek i Krystian Bartuzi opowiedzieli o tym, jak wyglądają studia na UP. Dwa krótkie filmy “Nauka nie musi być nudna” oraz “The vibes” pokazują to, co Uniwersytet ma do zaoferowania zarówno w sferze nauki, jak i podejmowanej przez studentów aktywności pozanaukowej.

 

Nauka nie musi być nudna, czas od 23:38 do 25:42

 

The vibes, czas od 54:00 do 56:58

 

 

W ramach Wirtualnych Drzwi Otwartych można było również obejrzeć wywiad z absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mgr inż. Martyną Guz, właścicielką firmy Republika Mydła. Martyna podzieliła się swoją pasją do roślin i ekologii oraz opowiedziała o tym, co dały jej studia na Uniwersytecie. Podkreśliła, że wiedzę zdobytą w murach Uczelni wykorzystuje podczas pracy przy produkcji naturalnych kosmetyków.

 

Success stories, czas od 1:22:55 do 1:30:16

 

 

Podczas przeprowadzonego na żywo wywiadu studenci Małgorzata Walasek oraz Bartłomiej Szymczak opowiedzieli o możliwościach, jakie swoim studentom daje Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i zaprosili do rozpoczęcia studiów na UP.

 

Wywiad, czas od 44:03 do 48:32

 

 

W ramach Wirtualnych Drzwi Otwartych dostępne było wirtualne stoisko Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie można było zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz obejrzeć materiały promujące Uniwersytet. Przez cały czas trwania wydarzenia za pośrednictwem live chatu uczestnicy zadawali pytania dotyczące rekrutacji, domów studenckich, oferty edukacyjnej, itp. Na pytania odpowiadali pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: mgr inż. Anna Woźniak Dyrektor Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich i dr inż. Anna Jeżak-Zgórka koordynator Zespołu ds. Rekrutacji na Studia Obcojęzyczne oraz student Jakub Kalinowski Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego.

Zdjęcia [1], [2], [3] materiały LWDN, [4] Agnieszka Wasilak / DKiWA