Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie walczą z koronawirusem

Firma NOYEN z Lublina, producent kompleksowych rozwiązań dla przemysłu, z ponad 20 letnim doświadczeniem w produkcji maszyn i urządzeń oraz chemii przemysłowej wraz z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz firmą KUKA kontynuują walkę z koronawirusem!


Kilka dni po wprowadzeniu na rynek wirusobójczego preparatu „Noyen Protect +” kończy obecnie fazę projektowania urządzenia, które powstaje z myślą o w pełni automatycznej i bezobsługowej dezynfekcji przestrzeni produkcyjnych, hal magazynowych czy traktów komunikacyjnych. 

Rozpoczęliśmy właśnie fazę prototypowania i testów – przekazał nam Zbigniew Kurant, prezes zarządu NOYEN. 

Dzięki temu urządzeniu dezynfekcja przestrzeni produkcyjnych, czy traktów komunikacyjnych będzie mogła się odbywać dokładniej, szybciej, w sposób powtarzalny i z optymalnym wykorzystaniem środka chemicznego oraz co kluczowe w obecnej sytuacji, bez udziału i tym samym narażania człowieka. 

Rozwiązanie Noyen umożliwi również zaprogramowanie godzin pracy robota i obszarów dezynfekcji. Realizacja tego innowacyjnego projektu odbywa się dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz ze światowym liderem w automatyzacji opartej na pracy robotów – firmie KUKA. 

 

Koordynatorami projektu ze strony Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie są naukowcy z Wydziału Inżynierii Produkcji: koordynator badań i nadzór merytoryczny nad techniką oprysku prof. dr hab. inż. Sławomir Kocira, zarządzanie procesem badań prof. dr hab. Edmund Lorencowicz, zwalczanie wirusów prof. dr hab. Bożena Nowakowicz-Dębek, badanie procesu opryskiwania dr hab. inż. Milan Koszel. W prowadzonych badaniach uczestniczą również dr hab. Łukasz Wlazło, mgr inż. Marek Milanowski.


Dodatkowo NOYEN opracowało kolejny preparat o działaniu wirusobójczym. Jest on obecnie na etapie rejestracji do Wykazu Produktów Biobójczych, przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Nowy środek „NOYEN Protect Care” to receptura bez alkoholu. Wykazuje właściwości niepalne, dzięki czemu możliwe jest jego bezpieczne zastosowanie w przestrzeniach produkcyjnych czy halach magazynowych.

 

 

Więcej informacji na portalach:

staleo.pl

szefur.pl

fabrykiwpolsce.pl

Polska Izba Motoryzacji

glowny-mechanik.pl 

ex-p.pl, 14.05.2020 

 

radio.lublin.pl, 2.04.2020
radio.lublin.pl, 3.04.2020
radio.lublin.pl, 3.04.2020 
radiokolobrzeg.pl, 7.04.2020 (czas od 3:15)
eska.pl, 6.04.2020
TVP 3 Lublin, 6.04.2020
lublin.eu, 9.04.2020