Uczelnia wspiera Hospicjum Małego Księcia

12 marca 2020 r. przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przekazali dar finansowy na potrzeby Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci Imienia Małego Księcia. Już po raz drugi Pracownicy i Studenci Uniwersytetu wykazali się wrażliwością wspierając działalność prowadzoną przez Hospicjum Małego Księcia. 
 
 Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA
 
Zastępca Kanclerza mgr inż. Marek Mirosław oraz rzecznik prasowy mgr Iwona Pachcińska, kierownik Działu Komunikacji i Wymiany Akademickiej spotkali się z Prezesem Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia i przekazali dokument potwierdzający wpłatę 6 310 zł na cele związane z działalnością Hospicjum.
Środki te pochodzą z aukcji prac artystycznych wykonanych przez Studenckie Koło Naukowe Architektury Krajobrazu oraz zbiórki do puszki, jakie zostały przeprowadzone podczas corocznego balu karnawałowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, w dniu 15 lutego br. Kwota przekazana na cele Hospicjum w tym roku była wyższa od ubiegłorocznej.
 
Przekazane przez delegację Uczelni wsparcie spotkało się z wyrazami wdzięczności ze strony Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci. Jesteśmy przekonani, że zostanie ono wykorzystane w sposób przynoszący jak największe korzyści podopiecznym Hospicjum.
 
Pragniemy serdecznie podziękować społeczności akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za włączenie się w prowadzoną na rzecz podopiecznych Hospicjum zbiórkę oraz aukcję.
 
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i domowych, a także prowadzi hospicyjną opiekę perinatalną. 
 
Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia można wspomóc przekazując 1% podatku – KRS 000 000 4522.