Wizyta w szkołach w Jabłoniu i Parczewie

31 stycznia 2020 r. delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odwiedziła dwie szkoły ponadpodstawowe w celach promocji oferty edukacyjnej Uczelni.
 

 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu oraz w I LO im. M. Kopernika w Parczewie dr hab. Marzena Masierowska, prof. Uczelni z Katedry Botaniki i Fizjologii Roślin przedstawiła wykład pt. „Prywatne życie kwiatów”. Dr inż. Paweł Michalski z Biura Komunikacji przybliżył uczniom ogólną charakterystykę Uniwersytetu i zaprezentował realizowane przez Uczelnię kierunki studiów.

 

W wizytach czynny udział brały także dwie studentki kierunku Architektura Krajobrazu z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, uczestniczki programu "Ambasador UPwL": Marlena Walenciuk oraz Alevtyna Kovtun.

 


 

Uczniowie klas maturalnych, którzy licznie wzięli udział w spotkaniu, z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali przygotowanych dla nich prezentacji. Po odpowiedzeniu na kilka pytań związanych z Uczelnią mieli także szansę wygrać ufundowane przez Biuro Komunikacji nagrody w postaci uniwersyteckich gadżetów. 
 

 

Fot. Paweł Michalski / DKiWA