6 grudnia br. odbyły się międzynarodowe warsztaty ozdób bożonarodzeniowych

6 grudnia 2019 r. odbyły się międzynarodowe warsztaty integracyjne studentów i pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Let ME know YOU”. Warsztaty były pierwszym z dziesięciu zaplanowanych spotkań w ramach projektu pt „Instytucjonalne wsparcie UPL w obszarze umiędzynarodowienia poprzez niwelowanie barier komunikacyjnych w wielokulturowym środowisku akademickim "Let ME know YOU – Welcome to ULSL" –współfinansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

 

 

Projekt realizowany jest przez pracowników Działu Komunikacji i Wymiany Akademickiej w ramach programu Welcome to Poland (NAWA). W warsztatach wzięli udział studenci UPL, zarówno polscy jak i cudzoziemcy oraz pracownicy uczelni, którzy na co dzień współpracują z cudzoziemcami. Celem warsztatów jest poznanie różnych kultur, zwyczajów oraz „łamanie” stereotypów, które bardzo często są powodem utrudnionego kontaktu ze studentami i pracownikami obcego pochodzenia.

 

 

 

Pierwsze spotkanie zostało poświęcone na poznanie polskich tradycji związanych z obchodami Świąt Bożegonarodzenia. Po krótkiej prezentacji, Uczestnicy warsztatów przygotowywali ozdoby choinkowe, które następnie wspólnie zawiesili na "Międzynarodowej choince". Podczas warsztaów odbyła się również degustacja tradycyjnuch potraw wigilijnych, które są podawane w polskich domach. 

 

 

 

Następne warsztaty już wkrótce. Zapraszamy!