Spotkanie opłatkowe Senatu z JE Abp Stanisławem Budzikiem

Miło nam poinformować, że 19 grudnia 2019 roku w Sali Kolegialnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Tradycyjnie, jak co roku była to okazja do złożenie sobie świątecznych życzeń przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

 

 

Spotkanie rozpoczął  JM Rektor Zygmunt Litwińczuk, który powitał wszystkich przybyłych gości: Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolitę Archidiecezji Lubelskiej, Duszpasterza Akademickiego ks. Mariusza Nakoniecznego, Prorektorów Uczelni, Dziekanów, Pracowników naukowych i administracyjnych oraz przedstawicieli środowiska studenckiego. Zgromadzeni goscie wysłuchali Ewangelii, którą odczytał ksiądz Mariusz Nakonieczny. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik złożył życzenia całej społeczności akademickiej i udzielił błogosławieństwa pasterskiego. 

 

 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

 

JM Rektor przekazał wiele ciepłych słów do wszystkich zgromadzonych. Podziękował pracownikom Uniwersytetu za cały rok wytężonej współpracy, który był wyjątkowy ze względu na prace przy wdrażaniu nowej ustawy 2.0 oraz życzył wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobra w Nowym Roku. Najważniejszą częścią spotkania było wspólne dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń. Spotkanie opłatkowe wzbogaciły kolędy oraz pastorałki w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” UP w Lublinie

 

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA