75. rocznica pierwszego posiedzenia Rady Wydziału Weterynaryjnego

21 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie członków Kolegium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Rady Dyscypliny zorganizowane z okazji 75. rocznicy pierwszego posiedzenia Rady Wydziału Weterynaryjnego.

 

 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Uroczystości przewodniczyły Dziekan Wydziału dr hab. Iwona Puzio oraz Prodziekan prof. dr hab. Marta Kankofer.


 

Prof. dr hab. Krzysztof Szkucik wygłosił prezentację na temat historii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Przedstawił w niej nie tylko dzieje Wydziału, ale także osiągnięcia badawcze i naukowe, jakie Wydział odniósł na przestrzeni lat. 

 


 

Obecny w trakcie uroczystości JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk wyraził uznanie i szacunek dla dotychczasowych osiągnięć Wydziału. Nawiązując do tradycji wręczania tytułu Doktra Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zapowiedział, że w kolejnym roku tytuł przyznany zostanie badaczowi, który swoją działalność naukową realizuje właśnie w dziedzinie nauk weterynaryjnych.  
 

Na koniec uroczystości przyznane zostały pamiątkowe wyróżnienia, które wręczyły  Dziekan Wydziału dr hab. Iwona Puzio oraz Prodziekan prof. dr hab. Marta Kankofer.

 

 

 

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA