Delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w trakcie obchodów Święta Niepodległości Narodowej

11 listopada 2019 r. w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wzięła udział w obchodach państwowych.

Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni, dr hab. Adam Waśko, profesor uczelni wraz z przedstawicielami Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” złożyli kwiaty na placu Litewskim przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na Placu Zamkowym pod Pomnikiem Zaporczyków.

W Lublinie główne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na placu Zamkowym. W programie obchodów był m.in. apel pamięci i salwa honorowa. Odbyła się także defilada kompanii honorowych uczestniczących w uroczystościach.

Fot. Marek Piotrowski