Koncert wiosenny Zespołu Pieśni i Tańca Jawor

11 kwietnia 2019 r. w Centrum Kongresowym UP w Lublinie odbył się Koncert Wiosenny Zespołu Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Podczas koncertu zaprezentowały się trzy grupy taneczne, kapela oraz grupa oldboye prezentując dwie części koncertu. Pierwszą stanowiły tańce z regionu Lubelszczyzny zakończone debiutem tańców biłgorajskich w choreografii Anny Iskra.

Natomiast w drugiej części koncertu Zespół Jawor zaprezentował między innymi Mazura z Opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki oraz piosenkę „Wesół i szczęśliwy” wpisując się w obchody Roku Moniuszkowskiego.

Podczas koncertu swój jubileusz 15-lecia pracy obchodziła mgr inż. Marznena Dźwierzyńska. Władze Uczelni reprezentował Prorektor Nauki, Wdrożeń i Współpracy Międzynarodowej – prof. dr hab. Zbigniew Grądzki, który pogratulował całemu zespołowi wspaniałego koncertu, a jubilatce życzył dalszych sukcesów w pracy.

Fot. Przemysław Strus