Lublin Erasmus Intergration Day

Z inicjatywy rektorów lubelskich uczelni w  dniu 14 marca 2019 roku odbył się Lublin Erasmus Intergration Day na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet  Jana Pawła II i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Główną ideą tego spotkania było zintegrowanie studentów zagranicznych studiujących w Lublinie w ramach programu Erasmus+.

 

 

Studenci zagraniczni wszystkich uczelni mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń kulturowych w grupie rówieśniczej i posmakowania potraw charakterystycznych dla poszczególnych krajów. 

 

 

Wydarzenie to obfitowało w szereg atrakcji przygotowanych nie tylko przez organizatorów, ale i samych studentów. Oprócz stoisk informacyjnych, przy których studenci zagraniczni  prezentowali swoje kraje, serwując charakterystyczne potrawy,  rozdając  gadżety i umilając czas głośnymi śpiewami, organizatorzy wraz z Erasmus Student Network przygotowali szereg innych atrakcji.

 

Gwoździem programu był quiz, w którym studenci  zagraniczni wytypowani przez każdy uniwersytet przygotowali prezentację o swoim kraju. Podsumowaniem quizu był konkurs w  aplikacji Kahoot, który przysporzył  zebranym sporo emocji,  gdyż nagrodą główną był tablet sfinansowany ze środków programu Erasmus Uniwersytetu Przyrodniczego w  Lublinie. 

 

 

Na pochwałę zasługuje nasz student zagraniczny Ziya Baris Herdem z Turcji, którego niezwykle dowcipna i wyczerpująca prezentacja rozbawiła  całą publiczność i spotkała się z głośnym aplauzem. Dla  uczestników konkursu przewidziane były drobne upominki.

 

Niezwykłą popularnością cieszył się kącik młodych artystów z koła artystycznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod  opieką dr Pauliny Hortyńskiej. Zespół przemiłych studentek w składzie: Marlena Walenciuk, Alevtyna Kovtun, Patrycja Dudziak i Alicja Kruk ściągał tłumy studentów chętnych uwiecznić swój wizerunek  na  portrecie. Pracownik Działu Promocji naszej uczelni – mgr Witomiła Kowalik robiła studentom szybkie karykatury.

 

 

 

 

Następnym punktem programu był krótki pokaz polskich tańców ludowych zwieńczony wspólnym wykonaniem Poloneza. Tańczyć każdy może trochę lepiej , trochę gorzej – wynik był jednak pozytywnie zaskakujący. Włączyła się większość studentów i organizatorów obecnych na wydarzeniu dodając całej imprezie polskiego smaczku.

 

 

Po tak przebogatym  programie wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni na wspólny międzynarodowy obiad. Jedzenie było pyszne, czego dowodem były niekończące się kolejki i zadowolone buzie studentów.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za ich zaangażowanie. To był fantastyczny Lublin Erasmus Intergration Day!

 

Galeria zdjęć ]

 

Fot. Izabela Wolska, Dominika Wiślińska, Maciej Niedziółka / DPUiWM oraz SAF / Politechnika Lubelska