Rzecznik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dla “Panoramy Lubelskiej” z okazji Dnia Otwartego

W porannym wydaniu z 7 marca 2019 r. "Panorama Lubelska" zamieściła relację na żywo z rozpoczynającego się Dnia Otwartego w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Wywiadu udzieliła Rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mgr Iwona Pachcińska. Jak poinformowała: w naszej ofercie jest bardzo dużo kierunków unikatowych, takich które wystepują nie tylko w obrębie Lubelszczyzny, ale – w skali kraju – tylko i wyłącznie w naszej Uczelni.  Podkreślając jednocześnie wysoką jakość kształcenia, dodaje: nasi studenci w ubiegłym 2018 roku otrzymali największą ilość stypendiów przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Marszałka Województwa Lubelskiego. Byliśmy pierwsza Uczelnią – wśród lubelskich uczelni – ale również pierwszą uczelnią w skali kraju wśród uczelni przyrodniczych. Wśród siedmiu nowych kierunków mleczarstwo jest unikatowym na skalę kraju kierunkiem, który powstał we ścisłej współpracy z przemysłem mleczarskim….od samego początku jest skazany na sukces. Rzecznik zaznaczyła, że studia mają charakter dualny – przewidziane jest szeć miesięcy praktyk, a absolwenci mają zagwarantowaną pracę nie tylko po tym, ale i innych kierunkach.

więcej w materiale filmowym TVP Lublinlublin.tvp.pl/41637902/7-marca-2019-g-830     (czas 00:00:25)