Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z wizytą w dwóch szkołach w Biłgoraju

W dniu 28 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z uczniami I LO im ONZ oraz Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

 

Uczniowie klas maturalnych wysłuchali interesujących wykładów, zapoznali się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, w tym: z nowymi oraz unikatowymi kierunkami studiów, a także wzięli udział w konkursach z nagrodami, które ufundował Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Podczas spotkania Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowali:

 

dr hab. Leszek Rydzak prof. nadzw. UP w Lublinie z Katedry Inżynierii i Maszyn Spożywczych Wydziału Inżynierii Produkcji  przedstawił wykład pt. “Przedsiębiorczość – z czym to się je”

 

 

dr. Izabela Kot z Zakładu Entomologii Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przedstawiła wykład „Owad – przyjaciel czy wróg?”

 

 

Mgr Kamil Wydra doktorant z Zakładu Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Instytutu Żywienia Zwierząt i Bromatologii Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki przedstawił wykład “Nienasycone kwasy tłuszczowe – rodzaje, występowanie oraz ich znaczenie dla zdrowia człowieka”.

 

 

Mgr Kinga Tarchynska z Działu Promocji Uczelni przedstawiła prezentację pt. “Dlaczego warto studiować z nami”, zapoznała licealistów z ofertą edukacyjną oraz nowymi kierunkami studiów w Uczelni.

 

 

Zdjęcia: Kinga Tarchynska DPUiWM