Zespół Pieśni i Tańca Jawor w Indonezji

Zakończył sie pierwszy Festiwal z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Jawor w Indonezji, który reprezentował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Miasto Lublin i Polskę.

Festiwal Kesenian Rakyat Internasiinal VI dalam rangka Erau Adat Kutai 2018 jest dla nas okazją nie tylko do prezentacji scenicznych ale również poznania kultury Indonezji i regionu Kartanegara. Zespół Jawor wziął udział w spotkaniach z Sułtanem. Była to niepowtarzalna okazja do poznania obrzędów i ceremonii jakie obowiązują w pałacu.

Zespół został bardzo ciepło i serdecznie przywitany przez Indonezyjską publiczność. Nawiązaliśmy przyjaźnie z Zespołami z Meksyku, Turcji, Rumunii, Indii, oraz Węgier. Zespołowi z Węgier towarzyszył Prezydent Węgierskiej sekcji CIOFF, który złożył na ręce kierownika Zespołu zaproszenie na festiwal w przyszłym roku.

Pierwszy etap podróży mamy za sobą. Niewątpliwie, udzialw festiwalu jest wspaniałą przygodą i doskonałą okazją do promowania Naszego Uniwersytetu, Regionu i Kraju.