Zespół Jawor UP w Lublinie na Festiwalu w Wilnie

W dniach 24-26 listopada 217 roku Zespół Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wziął udział w IX Studenckim Festiwalu Muzyki Ludowej „ LINKSMINKIMOS 2017” w Wilnie. Festiwal upamiętniał 100-ną rocznicę odzyskania niepodległości przez Litwę.

W festiwalu wzięły udział zespoły ludowe litewskich uczelni. Choć nie miał on charakteru konkursowego, to wystąpienie Zespołu Jawor cieszyło się dużym zainteresowanie. Koncert zrobił ogromne wrażenie o czym świadczyły gromkie brawa oraz gratulacje składane zarówno na scenie jak i w kuluarach. Chwalono doskonałe przygotowanie taneczne i muzyczne tancerzy i kapeli oraz zaproszono Zespół na inne festiwale w przyszłości.

Podczas wizyty, Zespół Jawor UP w Lublinie spotkał się również z Rektorem Litewskiego Uniwersytetu Edukologicznego w Wilnie, podczas którego przekazał Rektorowi upominki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Gratulujemy członkom ZPiT Jawor kolejnego udanego wyjazdu.