Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
ogłasza
pierwszy pisemny przetarg nieograniczony
na sprzedaż działki gruntu nr 1/172 zlokalizowanej w Lublinie w dzielnicy Felin, stanowiącej własność Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Przedmiotem przetargu jest sprzedaż niezabudowanej działki gruntu o numerze ewidencyjnym 1/172 położonej w Lublinie przy ul. Braci Krausse w obrębie ewidencyjnym 12- Felin , ark. 3.

Charakterystyka przedmiotu przetargu: Działka 1/172 o powierzchni 1,4581 ha położona jest bezpośrednio przy ul. Braci Krausse pomiędzy rondami i dochodzącymi do nich ulicami Ludwika Spiessa i Vetterów w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec-Podstrefa Lublin. Specjalna Strefa Ekonomiczna nie obejmuje oferowanego terenu. Obecnie działka  użytkowana jest rolniczo jako pole uprawne. Posiada regularny kształt prostokąta. Teren płaski z minimalnym spadkiem w kierunku północno-zachodnim. Działka nie jest ogrodzona, nie posiada przyłączy mediów. Wzdłuż ulicy Braci Krausse przebiegają następujące sieci: wodociągowa, gazowa, elektroenergetyczna, kanalizacji, telekomunikacyjna.

Prawo własności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie do oferowanego gruntu uregulowane jest w księdze wieczystej nr KW LU1I/00115491/5 prowadzonej przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, V Wydział Ksiąg Wieczystych.

Przedmiotowa działka gruntu jest objęta działaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,na podstawie Uchwały nr 954/XXX/2021 Rady Miasta Lublin z dnia 25 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin – część IVA w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej , działka 1/172 posiada oznaczenie 9U/P- Tereny Zabudowy Usługowej/Tereny Obiektów Produkcyjnych, Składów i Magazynów, pod lokalizacje funkcji o uciążliwości niestwarzającej zagrożeń dla istniejącej w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej.

Cena wywoławcza netto wynosi 7 000 000 zł. (słownie siedem milionów PLN).

Wymagane wadium  w wysokości 700 000 zł (słownie siedemset tysięcy PLN).

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest:

• złożenie w wyznaczonym terminie oferty wraz z koniecznymi dokumentami i dowodem wpłaty wadium,
  • wniesienie wadium na konto Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prowadzone przez Bank PEKAO SA nr 69 1240 5497 1111 0000 5007 1353. W tytule wpłaty należy dopisać, czego dotyczy wadium.

Warunek wniesienia wadium będzie spełniony wówczas, gdy środki pieniężne znajdą się na rachunku jak wyżej do końca dnia poprzedzającego termin otwarcia ofert.

Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zwraca się niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu. Wadium ulega przepadkowi na rzecz uczelni w razie cofnięcia oferty lub jej zmiany po upływie terminu do składania ofert lub po rozpoczęciu przetargu, a także jeżeli osoba, która wygrała przetarg uchyla się od zawarcia umowy w wyznaczonym terminie lub gdy zawarcie umowy stanie się niemożliwe
z przyczyn leżących po stronie wybranego oferenta.

Zastrzeżenia:

1. Sprzedaż może nastąpić po wcześniejszym uzyskaniu przez uczelnię zgody Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. Gminie Lublin przysługuje prawo pierwokupu do przedmiotowych gruntów, na podst. Art. 109 ust.1, Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r., t. j. Dz.U. z 2021 r. poz.1899).

Pozostałe warunki:

Ofertę w zamkniętej kopercie z napisem „Przetarg – dz. 1/172 Lublin, ul. Braci Krausse” z podanym terminem przetargu oraz w wewnętrznej kopercie należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26.02.2024 r. do godz. 14:00 w sekretariacie Uczelni ul. Akademicka 13 w Lublinie (budynek Rektoratu) I p. pok.261 lub przesłać na adres: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin.

Treść i warunki formalne, jakie powinna spełniać oferta oraz sposób składania ofert zawarte są w regulaminie przetargu umieszczonym wraz z ogłoszeniem o przetargu na stronie Uniwersytetu www.up.lublin.pl.

Część jawna przetargu odbędzie się w budynku Rektoratu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy ul. Akademickiej 13, Sala kolegialna, I piętro w dniu 27.02.2024 r., godz. 10.00.

Osoby biorące udział w części jawnej przetargu powinny posiadać dokumenty potwierdzające ich tożsamość. O wynikach przetargu Uniwersytet powiadomi oferentów na piśmie w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty zamknięcia przetargu.

Z nieruchomością będącą przedmiotem przetargu można się zapoznać po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z kierownikiem Działu Administracyjno-Gospodarczego UP w Lublinie. Szczegółowy opis nieruchomości zawiera operat szacunkowy do wglądu w Dziale Administracyjno-Gospodarczym UP
w Lublinie.

Informacji o przetargu i jego warunkach udziela kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego UP w Lublinie tel. (81) 445 60 60, lub kom.608 315 926 w godz. 8-14.00.

Uniwersytet zastrzega sobie prawo zmiany warunków przetargu oraz treści ogłoszenia, swobodnego wyboru ofert, przeprowadzenia dodatkowych negocjacji z wybranym oferentem, odwołania przetargu, zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert, odstąpienia od przetargu lub jego unieważnienia bez podania przyczyn na każdym etapie postępowania przetargowego.

Regulamin sprzedaży (.pdf)
Informacja o rozstrzygnięciu przetargu