XXVII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA HEMIPTEROLOGICZNA „Mszyce i inne pluskwiaki”

XXVII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA HEMIPTEROLOGICZNA
„Mszyce i inne pluskwiaki”

Lublin, 10-12 października 2023r.

Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt zaprosić na XXVII Ogólnopolską Konferencję Hemipterologiczną, która odbędzie się w dniach 10-12 października 2023 roku w Lublinie, w Hotelu Victoria (ul. Narutowicza 58/60).

Organizatorem konferencji jest Zakład Entomologii Katedry Ochrony Roślin Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Sekcja Hemipterologiczna Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.
Do udziału w Konferencji zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów, specjalistów z zakresu ochrony środowiska, ochrony roślin, biologii, biotechnologii i innych specjalności, zajmujących się systematyką, taksonomią, filogenezą, biologią i ekologią owadów z rzędu Hemiptera. Zapraszamy osoby prowadzące badania faunistyczne, morfologiczne, anatomiczne i molekularne dotyczące pluskwiaków oraz ich interakcji z wrogami naturalnymi i roślinami żywicielskimi.
Mamy nadzieję, że Konferencja będzie platformą wymiany myśli naukowej, prezentacji najnowszych badań oraz miejscem nieformalnych spotkań. Liczymy, że jej efektem będzie ugruntowanie lub nawiązanie współpracy pomiędzy specjalistami różnych dyscyplin naukowych reprezentujących krajowe ośrodki naukowe.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji zostaną przedstawione w Komunikacie 2, po nadesłaniu zgłoszeń przez uczestników.

Zapraszamy do Lublina, miasta królewskiego założonego na siedmiu wzgórzach, z przywilejami aż czterech jarmarków, z architekturą od sztuki romańskiej, gotyckiej, renesansowej po barok. Tygla kulturowego wyznawców katolicyzmu, prawosławia, judaizmu i ewangelików, Europejskiej Stolicy Młodzieży, Miasta Inspiracji, trolejbusów i cebularzy, które z pewnością zaskoczy Was swoim urokiem.

Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa!

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW – Komunikat 1

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI – Program konferencji