Pracownicy Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki zrealizowali 19 różnych warsztatów lub prelekcji.

W dniu 22 września 2021 odbyły się 2 bardzo ciekawe warsztaty: “Co piszczy w trawie? – ciekawostki z życia owadów” oraz “Zioła w życiu człowieka XXI wieku”.

“Co piszczy w trawie? – ciekawostki z życia owadów” to warsztat przygotowany przez pracowników Zakładu Entomologii (Katedra Ochrony Roślin) i adresowany był głównie do dzieci. W trakcie projektu uczestnicy poznali różnorodność owadziego świata oraz liczne ciekawostki związane z ich wyglądem, sposobem życia i zachowaniem.

“Zioła w życiu człowieka XXI wieku” – to projekt studencki, realizowany przez pracowników Zakładu Żywienia Roślin (Instytut Produkcji Ogrodniczej) i adresowany do osób w różnym wieku. Jego zadaniem było pokazanie roślin zielarskich pospolicie występujących w środowisku i zwrócenie szczególnej uwagi na ich właściwości lecznicze i wykorzystanie.