Piknik Naukowe XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki

W dniu 19 września 2021 r. na Placu przed Centrum Spotykania Kultur w Lublinie odbył się Piknik Naukowe XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki. W ramach organizowanego pikniku Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu zrealizował dwa projekty.

Pierwszy projekt pt. „Obrazy mchem malowane ” miał charakter praktycznych warsztatów wykonania obrazu w ramce, wykorzystujący mech i naturalne elementy, tj. drewno, ozdobne kamyki, kora czy sznurek. Autorami projektu były: dr inż. Karolina Pitura (kierownik), dr hab., prof. uczelni Katarzyna Dzida, oraz Justyna Wasińska, Agnieszka Rudnicka, Agnieszka Klisz, Ewelina Kopacz, Sandra Wieczorek.

Drugim projektem realizowanym na tegorocznym Lubelskim Pikniku Naukowym był projekt “Zatrzymaj lato w stylu eko” realizowany przez pracowników Katedry Architektury Krajobrazu, w składzie: mgr inż. Magdalena Błaziak (kierownik), mgr inż. Katarzyna Deneka oraz dr inż. Natalia Kot. Projekt warsztatowy polegał na własnoręcznym wykonaniu dekoracyjnej kompozycji na bazie metalowej obręczy przy wykorzystaniu barwnych gałązek kwiatowych, piórek, sznurka jutowego i innych materiałów dekoracyjnych.

Mimo niesprzyjającej pogody projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających XVII Lubelski Piknik Naukowy.