Konferencja naukowo-szkoleniowa BerryTech 2021

W dniach 31.07-01.08.2021 roku odbyły się wykłady i warsztaty szkoleniowe realizowane w ramach  drugiej edycji projektu BerryTech 2021, dotyczącego wdrażania nowych technologii w uprawie roślin jagodowych. Organizatorem wydarzenia były firmy Doradca Jagodowy oraz Boryna, a Parterem głównym Firma Osadkowski.

W projekcie uczestniczyło ponad 250 plantatorów roślin jagodowych z kraju i z zagranicy (m.in. Niemiec, Czech, Słowacji, Włoch).  Konferencja BerryTech organizowana jest po raz drugi i ma szansę na stałe wpisać się do kalendarza spotkań nauki z praktyką. Program spotkania uwzględniał sesję plenarną oraz trzy sesje wyjazdowe do doświadczalnych gospodarstw uprawiających truskawkę, malinę i borówkę.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał dziekan elekt Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni.

Uniwersytet Przyrodniczy reprezentowali pracownicy dwóch Wydziałów: Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu: dr hab. Zbigniew Jarosz, główny pomysłodawca projektu BerryTech, dr hab. Katarzyna Golan, prof. uczelni, dr hab. Edyta Górska Drabik, prof. uczelni i dr Karolina Pitura oraz Agrobioinżynierii dr Dariusz Paszko.